FHSY01-110 125 * 135 110 mm 150A Three Phase Solid State Relay SSR Heat Sink Radiator FHS-T150
★★★★★ 4.2 120 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by mycnhremanconnect.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
relayRelayFHSY01 three phase SSR heat sinkfinglaiModel number and parametersModel number Same model Shape With fan Length Color Matched module Related product FHSY01-110 FHS-T150 Y type No 110mm White Black Less than 150A three phase SSR Visiting... FHSY01F-110 FHS-T150-F Y type Yes 110mm White Black Less than 150A three phase SSR Order FHSY01-150 FHS-T200 Y type No 150mm White Black Less than 200A three phase SSR Order FHSY01F-150 FHS-T200-F Y type Yes 150mm White Black Less than 200A three phase SSR Order FHSY01-200 FHS-T300 Y type No 200mm White Less than 300A three phase SSR FHSY01F-200 FHS-T300-F Y type Yes 200mm White Less than 300A three phase SSR FHSY01-300 FHS-T400 Y type No 300mm White Less than 400A three phase SSR FHSY01F-300 FHS-T400-F Y type Yes 300mm White Less than 400A three phase SSR FHSY01-400 Y type No 400mm White Less than 500A three phase SSR Order FHSY01F-400 Y type Yes 400mm White Less than 500A three phase SSR Order finglaiFHSY01-110 heat sink model number legendFHSY01-110Parent Model NumberWColorW: WhitefinglaiGeneralModel number FHSY01 series Sectional dimensions 125x135 mm Matched axial flow fan 12038 oil-retaining bearing axial flow fan :fit to intermittent work smaller noise at same speed.12038 dual ball bearing axial flow fan :fit to 24 hours continuous work bigger noise at same speed. Mounting screw with fan FS01-4-45 Mounting screw with SSR FS01-4-8 finglaiFHSY01-110 heat sink related productsNo Model Number Color Related Product 1 FHSY01-110W White Visiting... finglaiFHSY01 three phase SSR heat sink drawing
  • relay
  • Relay
Model ENPNRMLEH
Brand Name ENPNRMLEH
Part Number ENPNRMLEH
Manufacturer ENPNRMLEH
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
120 ratings | 49 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (94)
4 stars
6% (7)
3 stars
3% (4)
2 stars
2% (2)
1 star
11% (13)