VSDISPLAY 10.1inch B101UAN01.C 1920X1200 IPS LCD Screen Work with LCD Controller Board
★★★★★ 5.0 139 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by mycnhremanconnect.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
LCD Controller Board: Board Work for 30Pin EDP LCD ScreenInput Power Adapter: 12Vdc More than 2A.Come In Standby Model When Not Input SignalStandby Model <0.3WAudio Input: Audio Output: EarphoneOSD: Brightness Contrast VOL+ VOL- Language And So OnLanguage: English Board Size: 77mm x 55mm x 16mm10.1" LCD Screen B101UAN01.C:Display Mode AHVA, Normally Black, TransmissiveResolution 1920(RGB)×1200Outline Size 229.71(W)×150.3(H) ×4.6(D) mmDisplay Area 216.81(W)×135.5(H) mmBrightness 400 cd/m² (Typ.)Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down]Signal Interface eDP (2 Lanes) , Connector , 30 pinsBacklight WLEDInput Voltage 3.3V (Typ.)Packing list:1× LCD Controller Board VS-RTD2556H-V11× 10.1inch B101UAN01.C 1920X1200 IPS LCD Screen1× Converter Board1× Signal Cable1× Keyboard With Cable
  • 10.1inch B101UAN01.C 1920X1200 IPS LCD Screen:Brightness 400 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
  • Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down]
  • Audio Input: Audio Output: Earphone
  • Packing list: 1× LCD Controller Board VS-RTD2556H-V1 1× 10.1inch B101UAN01.C 1920X1200 IPS LCD Screen 1× Converter Board 1× Signal Cable 1× Keyboard With Cable
  • Help to notice there is no power adapter in the packing list
UPC 601285648163
Brand VSDISPLAY
Color Black
Resolution UXGA Wide
Screen Size 10.1 Inches
Display Type LCD
Manufacturer VSDISPLAY
Screen Finish Glossy
Contrast Ratio 800:1
Native Resolution 1920x1200
Display Technology LCD
Hardware Connectivity Unknown
Display Resolution Maximum 1920 x 1200
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
139 ratings | 57 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (125)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (14)